(C) Brtnický okrašlovací spolek ZEIDLER 2013-2023
Home
Historie obce
Naše činnost
Památky
Kalendář
O nás
Kontakt
Donation
Výzvy
Naše činnost -- 01.01.14
Ve spolupráci s obcí připravujeme projekt nasvícení památek v obci Brtníky. Cílem projektu je postupně nasvětlit většinu sakrálních a jiných památek, které tak i ve večerní či noční době budou viditelné, patrné. Zdůraznění a viditelnost památek i ve večerních/nočních hodinách pak podle našeho názoru přispěje ke zkrášlení (zkulturnění) obce a dále i k identifikaci (sounáležitosti) se místních obyvatel s místem, kde žijí. Podpora místní pospolitosti je hlavní cíl projektu.

Věříme také, a zkušenosti z jiných míst, kde jsou nasvíceny zejména velké památky (kostely, chrámy, zámky, hrady apod.), nezpochybnitelně ukazují, že se tato místa stávají i atraktivním a vyhledávaným turistickým cílem, čili vedlejším cílem je i povzbudit turistický ruch a kromě jiného ukázat, že i malé obce (při dobré vůli) mohou realizovat vysoce inovativní projekty a být tak průkopníky (dle našich znalostí máme za to, že systémové osvětlení drobných sakrálních a jiných památek nemá žádná obec v republice).

Technické řešení navrhovaného osvětlení je zcela inovativní a je založeno na nejmodernějších LED zdrojích. Na základě našeho zadání bylo navrženo a vyrobeno svítidlo, které umožňuje variabilně kolimovaným světelným paprskem bílé (denní) barvy intenzivně osvětlit jakýkoli předmět do cca 40m, a to světelným tokem až 1600lm, přičemž výkonová spotřeba takového zdroje jsou pouhé 4W! (pozn. tyto moderní zdroje – výrobce čipu je americký gigant Cree - jsou používány například v hlavních světlometech nejmodernějších osobních aut). Tyto zdroje světla jsou bezúdržbové a udávaná doba životnosti je 50.000-100.000 hodin (tj. 17 až 30 let každodenního svícení).
Odkazy