(C) Brtnický okrašlovací spolek ZEIDLER 2013-2023
Home
Historie obce
Naše činnost
Památky
Kalendář
O nás
Kontakt
Donation
Výzvy
O nás
Brtnický okrašlovací spolek ZEIDLER byl založen několika osobami, které mají vztah k obci Brtníky, jako místu, kde mají své kořeny. Máme za to, že současný trend vykořenění, čili ztráta povědomí o našich předcích, historii, tradicích atd. je hlavní příčinou všeobecného úpadku mravů a dále pak rozpadu rodiny a místních pospolitostí.

Tomuto trendu jsme se rozhodli postavit. Chceme podpořit místní pospolitost a vytvořit pocit sounáležitosti místních s krajem tak, aby i naši potomci vnímali toto místo jako domov, jako území, kde mají své pevné kořeny. Jedním z prostředků, jak toho chceme dosáhnou, je obnova památek a kultivace okolí, kde nejen za pomoci darů, ale i vlastní prací a pílí, chceme zkrášlit Brtníky a přiblížit se alespoň částečně stavu zašlé slávy Brtníků, jako obce, kde vzniklo Klingerovou pletařské imperium, nebo jako oblíbeného letoviska.

Tyto stránky pak vznikly proto, abychom s veřejností mohli sdílet naše cíle a informovat ji o našich plánech a záměrech a samozřejmě i sbírat podněty.

Vážení čtenáři, neváhejte nás proto kontaktovat.
Odkazy